Sosyal Medya Okulda Yaşanan Bu Olayı Konuşuyor

MUSTAFA BALCI

Eros kediye yaşatılan vahşetin yankıları sürerken, Türkiye’yi ayağa kaldıran bir olay daha yaşandı. 23 Mart tarihinde Terakki Vakfı Okulları’nın Levent yerleşkesinde yapılan IELTS sınavında gözetmen olarak görevlendirilen F.A., (23) iddiaya göre Faruk isimli okulun maskot kedisini 2. katta bulunan derslikten aşağıya attı.

FARUK KEDİNİN DURUMU AĞIR

2. kattaki sınıftan düşmesinin ardından ağır yaralanan Faruk kedinin durumu ciddiyetini korumaya devam ediyor. Olay sonrasında sosyal medyada gözetmen F.A.’nın, Faruk kediyi pencereden aşağıya attığı ve kedinin durumunu kontrol etmek isteyen öğrencilere “Sınıftan çıkarsanız geri gelemezsiniz” dediği iddia edilmişti.

Söz konusu durum hakkında Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Terakki Vakfı Okulları Müdürü Fırat Güllü, “Olayın yaşandığı 2. Kattaki sınıfımıza kedi Faruk her zaman yaptığı gibi camdan içeri girmiş. Onun pencereden girip, kapıdan çıkmasına biz alışığız. Kedi içeri girip sınavdakilerin dikkatini dağıtınca, gözetmen de sınav güvenliği bozuluyor diye düşünerek, kediyi kapı yerine geldiği pencereden kaçırmaya çalışmış. Önce kediyi kucağına almış ancak çırpınınca, geldiği yerden çıkması için kontrolsüz şekilde pencerede bırakmış ve kedi Faruk yaşadığı panikle aşağı düşmüş.” İfadelerini kullandı.

“HAKKIMDA CADI AVI YÜRÜTÜLÜYOR”

Olayın meydana gelmesinin ardından öğrencilerin asıl tepkisini çeken durum ise, gözetmen F.A.’nın sınava aynı şekilde devam edilmesini istemesi oldu.

Kedinin durumunu kontrol etmek için okul bahçesine inmeyi teklif eden öğrencilere “Aşağı inerseniz yeniden sınava giremezsiniz” yanıtının verildiği iddia edilirken, konuya ilişkin halktv.com.tr’ye konuşan F.A., hakkında yöneltilen suçlamaları reddetti.

F.A. “Ben kediyi atmadım, bütün hepsi yalan ve iftiradır. Lütfen bu cadı avına ortak olmayın” sözleriyle yaşanan olayın bir kaza olduğunu belirtirken, öğrencilerin sınıftan çıkmasına izin verilmemesini ise sınav protokolünün bir gereği olarak açıkladı.

KURUM TARAFINDAN İLİŞİĞİ KESİLDİ

Sınav gözetmenini görevlendiren IDP Türkiye kurumu, yaşanan olayların ardından F.A. ile ilişiğin kesildiğini belirtirken, F.A.’nın Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde (MSGSÜ) akademisyen olduğu iddiasına ise üniversiteden yalanlama geldi.

Halktv.com.tr’ye konuşan MSGSÜ Rektörü Handan İnci, F.A.’nın şu anda üniversite ile yalnızca öğrencilik ilişkisi bulunduğunu belirterek, herhangi bir idari görevde bulunmadığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x