Apple fena patladı, ürünler elde kalacak

Apple‘ın büyük umutlarla piyasaya sürdüğü karışık gerçeklik başlığı Apple Vision Pro, ilk günlerdeki heyecanın ardından beklenen ilgiyi göremiyor. 3,500 dolarlık fiyat etiketiyle dikkat çeken bu yüksek teknoloji ürünü, mağazalardaki satış rakamlarının düşmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bloomberg’den Mark Gurman’ın perakendecilerle yaptığı röportajlara göre, başlığın demolarına olan talep oldukça düşük ve randevu alan birçok kişi bu demolar için mağazalara gelmiyor.

Satışlar, bazı lokasyonlarda günlük birkaç adetten haftalık birkaç adede düşmüş durumda. Bu durum, Apple‘ın pazarlama stratejisinde değişiklik yapmasına neden oldu. Şirket, ürünün tanıtımı için web sitesinin en üstünde büyük bir Apple Vision Pro reklamı yayınlamaya başladı. Bu hamle, Şubat ayında satışa çıkan cihaz için yapılan en agresif pazarlama çabası olarak dikkat çekiyor.

Apple Vision Pro’ya ilgi düşüyor! Bu gidişle ürünler elde kalacak!

Apple Vision Pro‘nun pazardaki zorlanmasının nedenleri arasında yüksek fiyatının yanı sıra, karışık gerçeklik teknolojisinin tüketici kitlesince tam olarak benimsenmemiş olması gösterilebilir. Uzmanlar, bu tür bir teknolojinin geniş kitleler tarafından anlaşılması ve kabul görmesi için daha fazla zaman ve daha fazla tüketici deneyimi gerektiğini belirtiyorlar.

Apple, bu başlangıç aşamalarında karşılaştığı zorluklara rağmen, Vision Pro‘nun pazarda yerini sağlamlaştırmak için pazarlama ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirme yönünde adımlar atmaya devam ediyor. Teknoloji meraklıları ve endüstri analistleri, Apple‘ın bu yeni ürünü için attığı adımları ve pazarlama stratejilerini yakından takip ediyor. Vision Pro‘nun gelecekte nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x