Luis Enrique’den Kylian Mbappe yorumu! ‘Nereye gideceğini söylemedi’

Fransa Ligue 1’de Toulouse’u konuk edecek Paris Saint Germain’de teknik direktör Luis Enrique açıklamalarda bulundu.

Kylian Mbappe’nin bir kulüp efsanesi olduğunu belirten Luis Enrique, “O bir kulüp efsanesi, bu kulüp için her şeyini veren bir futbolcu. Kulüp de ona her şeyini verdi” dedi.

Fransız yıldızın kararını uzun zamandır bildiklerini vurgulayan İspanyol teknik direktör, “Bu uzun zamandır bildiğimiz bir şeydi, herkes biliyordu” ifadelerini kullandı.

Kylian Mbappe’nin harika bir futbolcu ve insan olduğunu dile getiren Luis Enrique, “Kylian hakkında bir futbolcu ve insan olarak söyleyebileceğim her şey harika” diye konuştu.

Kylian Mbappe’nin Paris Saint Germain’den sonraki durağı hakkında gelen soruya Luis Enrique, “Onun için en iyisini diliyorum. Henüz nereye gideceğini söylemedi ama sanırım çok açık” cevabını verdi.

“YENİ BİR MEYDAN OKUMAYA İHTİYACIM VAR”

PSG’den ayrılacağını açıklayan Kylian Mbappe veda mesajında şu sözleri dile getirdi:

“PSG’den ayrılacağımı herkese duyurmak istiyorum. Benim için onurdu. Ülkemden ve Ligue 1’den ayrılmayı duyurmanın bu kadar zor olacağını hiç düşünmemiştim ama 7 yılın ardından yeni bir meydan okumaya ihtiyacım var.”

PSG’nin Fransa Ligue 1’de Toulouse ile oynayacağı maçta Parc des Princes’te son kez sahaya çıkacağını belirten Kylian Mbappe, “Her şey için teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x