İki yıl boyunca takip, taciz, tehdit… Şikayetleri sonuçsuz kaldı: Marmaray’da kadın güvenliğe bıçaklı saldırı

Göztepe Marmaray İstasyonu’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan 34 yaşındaki G.K’ye, istasyon girişinde 36 yaşındaki Ç.A. bıçakla saldırdı. Yüzünden, kolundan ve sırtından yaralanan G.K. sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Kaçan zanlı polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelinin mağdura karşı kin beslediği için olayı gerçekleştirdiği ve 11 ayrı suçtan sabıkasının olduğu öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından dün Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen şüphelinin savcılıkta ifadesi alındı.

TUTUKLANDI

Şüpheli Ç.A. çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde, istasyon girişindeki görev alanında oturan G.K’ye hızla yaklaşan şüphelinin saldırması, çevredekilerin engelleme çabalarına rağmen kadın güvenlik görevlisini bıçaklaması yer aldı.

“ŞİKAYETÇİ OLDUM, DESTEK GÖRMEDİM”

Yaşadıkları sonrası tedavi gördüğü hastanede açıklamalarda bulunan genç kadın ise iki yıldır Ç.A’dan şikayetçi olmasına rağmen yardım ve destek göremediğini belirtti. Ç.A’nın temizlik görevlisi olduğunu ve aynı yerde çalıştıklarını ifade eden G.K. şahsın kendisini düzenli olarak takip, taciz ve tehdit ettiğini söyledi.

G.K. ayrıca yüzünde kırka yakın dikiş olduğunu da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x